Fermacell

fermacell_logoPonúkame široký sortiment sadrovláknitých a cementovláknitých dosiek značky Fermacell. Prídte k nám konzultovať použitie materiálov Fermacell pre Vaše stavby a rekonštrukcie.

Prečo používať FERMACELL?

FERMACELL je vyrobený zo sadry a papierových vlákien, bez ďalších spojív. Je stavebne-biologicky bezchybný. Priaznivý faktor difúzneho odporu a dobrá zvuková izolácia: ideálna kombinácia pre útulné bývanie. FERMACELL je skrz naskrz zosilnený vláknami. Homogénna štruktúra dosiek tak dávaFERMACELLu stabilitu a odolnosť proti mechanickému zaťaženiu. Narezanie, lámanie, rezanie, hobľovanie, vŕtanie, frézovanie, brúsenie. napr. 50 kg na hmoždinku, napr. 30 kg na skrutku, napr. háčiky na obrazy s upevnením na klinčeky od 17 kg Pre navrhovanie konštrukcií na báze dreva podľa ČSN 73 1702 a ČSN EN-1995-1-1

piktogramy3-new2-542

Na nosnú konštrukciu pomocou skrutiek alebo sponiek na murivo s použitím lepiacej malty FERMACELL. Už 10 mm hrubé sadrovláknité doskyFERMACELL dosahujú hodnoty požiarnej odolnosti od 30 do 120 minút Škárovacím tmelom FERMACELL. Bez špeciálneho náradia, bez vystužovacích pások. Hodí sa vynikajúco pre miestnosti domu s premenlivou vlhkosťou vzduchu, napr. do kúpeľne a do kuchyne. Škárovacie lepidlo FERMACELL zároveň lepí a škáruje. Dokonca aj pri priečnych škárach bez podloženia sa dosiahne plná pevnosť dosiek.. Doska FERMACELL TB: 2/3 upevňovacích prostriedkov sa pretmelí v jednom pracovnom kroku pri tmelení škár.

obr1-542